About author

 

Luuthien znamená originalitu, osobitost a preciznost provedení s kapkou srdce v každém šperku.

 

Vítejte u Luuthien!

Značka Luuthien byla založena v roce 2008 Lucií Avramovou. Zprvu korálky vyplňovaly její volný čas během bakalářského studia antropologie. Ale během dalších studií začala tvorba zabírat stále více jejího času, proto se rozhodla věnovat se této činnosti naplno. Dnes je tedy Ludie sice magistra antropologie, ale jejím zaměstnáním se stalo navrhování a tvorba šperků a tato činnost ji zcela naplňuje.

Šperky Luuthien najdete nejen zde v e-shopu, ale také v různých internetových galeriích, v kamenných obchodech (viz Partneři) nebo v dobovém stánku na trzích konaných při různých příležitostech. Čas od času se šperky Luuthien účastní korálkářských soutěží, jako je například RokajlFest v Praze či mezinárodní soutěž Battle of the Beadsmith.

Lucie Avramová je zakladatelkou a koordinátorkou projektu Společnýma rukama, který sdružuje další české korálkářky. Cílem projektu je společně šít šperky a výtěžkem z jejich prodeje pomáhat potřebným. Více o projektu si můžete přečíst na oficiálních stránkách zde.

 

Kde jste se se šperky Luuthien mohli setkat

Výstavy:

2013:
Výstava českých účastníků mezinárodní soutěže Battle of the Beadsmith (Ateliér Zlatá ručička, Praha)

2014:
Žijeme (s) korálky (výstava šitého šperku, Dům historie Přešticka, Přeštice)
Broží léto na Karlíně (výstava broží, Studio Artesilver, Praha)
Alchymie (Studio Artesilver, Praha)

Pro rok 2015 se připravuje...
Společnýma rukama (představení šperku šitého společně 22 českými korálkářkami a prodejní výstava šperků autorek projektu, Studio Artesilver a BJ Shop, Praha) - 16. 4. - 31. 5., více o projektu zde
Broží léto na Karlíně (výstava broží, Studio Artesilver, Praha)

 

Soutěže:

RokajlFest 2011, mezinárodní soutěž

Šperk Harmony

RokajlFest 2012, mezinárodní soutěž

Šperk Podzim, 1. místo

Battle of the Beadsmith 2013, mezinárodní soutěž

Šperk Tajemství: Za hranicí reality

Battle of the Beadsmith 2014, mezinárodní soutěž

Šperk Grey Wind and Meraxes, 9.-16. místo z 256

 

Trhy:

2010 - Vánoční trhy (Řenče)

2011 - Chodské slavnosti (Domažlice), Vánoční trhy (Řenče), Adventní trhy (Nepomuk)

2012 - Kreativní Šeříkovka (Plzeň), Chodské slavnosti (Domažlice), Vánoční trhy (Blovice), Adventní trhy (Nepomuk), Vánoční trhy (Štěnovice)

2013 - Chodské slavnosti (Domažlice), Holešovice Fashion Market 7 (Praha)

2014 - Jarní Dyzajn Market (Praha), Orient Dream (Plzeň), Velikonoční trhy (Český Krumlov), Slavnosti pětilisté růže (Český Krumlov), Selské slavnosti (Holašovice), Chodské slavnosti (Domažlice), Made of Metal (Hodonín), Táborská setkání (Tábor), Vánoční trh (Švihov), Adventní trhy (Nepomuk), Dyzajn Market Zima (Praha)

2015 - Slavnosti pětilisté růže (Český Krumlov), Chodské slavnosti (Domažlice), Táborská setkání (Tábor), Adventní trhy (Nepomuk), Vánoční trhy v Domě historie Přešticka (Přeštice) - a další budou ještě doplněny...

 

 

O špercích

Všechny šperky, které zde naleznete, jsou zhotoveny ručně šitím z korálků (beadweaving) či korálkovou výšivkou (bead embroidery) za použití výhradně českých skleněných korálků. Korálky jsou často doplněny různými skleněnými komponenty, minerály, keramickými či kovovými doplňky. V tvorbě jsou upřednostňovány přírodní materiály.

Největší inspirací pro šperky je především příroda, svět fantasy a potom také samotné zákaznice, které si často přejí „ušít něco na míru“. Tuto možnost nabízí Lucie i Vám, stačí ji jen kontaktovat. Lucie s radostí říká: „Korálkům se meze nekladou. Omezena jsem jen vlastní fantazií.“

Tvorba šperků se dělí do dvou proudů. První proud se vyznačuje barevností, hravostí a bezbřehou fantazií. Jedná se především o autorské šperky, kde se nejvíce uplatňují právě minerály, ale také skleněné, keramické či dřevěné materiály. V tomto případě platí - co šperk, to originál.

Druhý směr je označen jako Černá bižuterie. Zde naleznete šperky z černých broušených korálků, které se hodí pro nejrůznější příležitosti, ale především pro plesy, koncerty a další podobné události.

V obchodě narazíte také na kategorii Galerie. V této kategorii jsou umisťovány šperky, které již mají svou majitelku. Některé tyto šperky je možné zhotovit znovu - ne stejně, podobně (záleží na dostupnosti materiálu a rukách autorky). Pokud by se Vám v této kategorii něco zalíbilo, neváhejte kontaktovat autorku.

 

Příjemné prohlížení Vám přeje

Autorka šperků
Lucie Avramová - Luuthien